Trump chce obłożyć cłem nawet 60 mld USD importu z Chin

opublikowano: 14-03-2018, 08:02
aktualizacja: 14-03-2018, 08:03

Prezydent Donald Trump chce nałożyć cła na importowane dobra z Chin wartości nawet 60 mld USD, informuje agencja Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Na „celowniku” Trumpa znalazł się głownie import dóbr technologicznych i telekomunikacyjnych, twierdzą informatorzy agencji. Kolejne źródło Reutersa twierdzi, że cła, które mają wiązać się z rozpoczętym w sierpniu dochodzeniem dotyczącym naruszenia własności intelektualnej, mogą być wprowadzone „w bardzo bliskiej przyszłości”. Ten sam informator powiedział agencji, że cła mogą być wprowadzone na szerszą grupę produktów, niż tylko IT, a lista może liczyć nawet 100 pozycji.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- Jeśli to jest poważne, to Chiny wezmą odwet. Kluczowym pytaniem jest to, czy USA odpowiedzą na odwet Chin - powiedział Derek Scissors, ekspert ds. handlu z Chinami w think tanku American Enterprise Institute.

Donald Trump od dawna piętnuje Chiny za jego zdaniem bezwzględne promowanie swojego importu kosztem gospodarki USA. Reuters przypomina, że nadwyżka handlowa Chin w handlu ze Stanami Zjednoczonymi wyniosła 375 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Trump chce obłożyć cłem nawet 60 mld USD importu z Chin