Czytasz dzięki

Trump obiecał ulgi podatkowe dla firm przenoszących produkcję z Chin do USA

opublikowano: 18-08-2020, 08:12

Prezydent Donald Trump obiecał stworzyć w USA w 10 miesięcy 10 mln miejsc pracy, m.in. dzięki ulgom podatkowym dla firm, które zdecydują się przenieść produkcję z Chin do USA, donosi Reuters.

- Stworzymy ulgi podatkowe dla firm, które sprowadzą miejsca pracy z Chin do Ameryki – zapowiedział prezydent USA podczas spotkania wyborczego w Mankato.

Zobacz więcej

Donald Trump

REUTERS_Carlos Barria_Forum

Trump mówił także o możliwości pozbawienia państwowych kontraktów tych firm, które zlecają produkcję fabrykom w Chinach. Nie zapomniał również przypomnieć, że USA czeka cud gospodarczy jeśli ponownie zostanie wybrany na prezydenta.

- Zbudowaliśmy największą gospodarkę w historii świata i teraz muszę zrobić to ponownie – powiedział.

Trump ogłosił, że rząd planuje dalsze cięcia podatków oraz zmniejszenie regulacji, co ma zachęcić do inwestowania w USA. Nie podał jednak żadnych szczegółów. 

- Zakończymy naszą zależność od Chin, będziemy sami robić najważniejsze leki i dostarczać je stąd, ze Stanów Zjednoczonych – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane