Tsipras: Grecja nie godzi się z logiką sankcji wobec Rosji

PAP
opublikowano: 08-04-2015, 17:03

Przebywający z wizytą w Moskwie premier Grecji Aleksis Tsipras oświadczył w środę, że jego kraj nie zgadza się z logiką sankcji, które wprowadzono wobec Rosji. Tsipras wypowiadał się na konferencji prasowej po rozmowach z prezydentem Władimirem Putinem.

Alexis Tsipras
Zobacz więcej

Alexis Tsipras Bloomberg

Grecja, jak powiedział Tsipras, rozumie decyzję Federacji Rosyjskiej, która odpowiedziała na sankcje wprowadzone wobec niej.

"Doskonale rozumiemy, że to reakcja, to odpowiedź na sankcje, z których logiką się nie zgadzamy" - oświadczył premier Grecji.

Jego zdaniem dialog na temat bezpieczeństwa europejskiego jest niemożliwy bez Rosji; zapewnił, że Grecja wykorzysta obecność w różnych unijnych instytucjach do budowania dialogu między UE a Rosją.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział wcześniej w środę, że premier Grecji Aleksis Tsipras nie prosił o żadną pomoc finansową. Rosja, jak twierdzi Putin, jest gotowa do udziału w prywatyzacji w Grecji.

Prezydent Rosji zaznaczył, że mogą zaistnieć sytuacje, kiedy Moskwa będzie mogła pożyczyć Grecji pieniądze na wspólne wielkie projekty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tsipras: Grecja nie godzi się z logiką sankcji wobec Rosji