Turcja: W czerwcu rozpocznie się budowa linii kolejowej Kars- Tbilisi-Baku

30-01-2007, 12:08

W czerwcu ruszy budowa linii kolejowej, która - na co liczy Turcja - połączy kiedyś Europę z Chinami przez południowy Kaukaz i Azję Środkową.

W czerwcu ruszy budowa linii kolejowej, która - na co liczy Turcja - połączy kiedyś Europę z Chinami przez południowy Kaukaz i Azję Środkową - poinformowały we wtorek władze tureckie.

Oczekuje się, że linia Kars-Tbilisi-Baku zostanie ukończona w ciągu dwóch lat. Turecka sieć kolejowa zostanie połączona z siecią Gruzji i Azerbejdżanu. Tureckie MSZ podkreśliło w specjalnym komunikacie zalety tego szybkiego połączenia kolejowego - towarowego i pasażerskiego - między Azją a Europą. Wskazano też na perspektywę połączeń z sieciami kolejowymi Chin i Kazachstanu.

Turcja, ubiegająca się o członkostwo w Unii Europejskiej, akcentuje swa rolę "pomostu" w wymianie handlowej między Wschodem a Zachodem i podkreśla znaczenie wielkich projektów infrastrukturalnych - takich jak połączenia kolejowe, ropociągi i gazociągi - dla tej wymiany. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Turcja: W czerwcu rozpocznie się budowa linii kolejowej Kars- Tbilisi-Baku