Tusk: Polska to jedno z najlepszych miejsc na świecie do inwestowania

pap
opublikowano: 06-06-2013, 13:30

Polska to dziś jedno z najlepszych miejsc na świecie do inwestowania; Polacy mimo kryzysu nie utracili optymizmu - przekonywał w czwartek na Giełdzie Papierów Wartościowych premier Donald Tusk.

Szef rządu mówił, że atmosfera w Europie nie zawsze sprzyja entuzjastycznym ocenom możliwości inwestycyjnych, ale on jest w dobrej sytuacji, bo może z czystym sumieniem prezentować dane i obiektywne przesłanki, które tak bardzo Polsce sprzyjają, zwłaszcza na tle europejskiej i globalnej gospodarki. "Przede wszystkim sprzyjają potencjalnym inwestorom" - podkreślił

Premier przypomniał, że pierwszym warunkiem niezbędnym, by inwestować pieniądze jest optymizm, bo tylko ten, kto wierzy w sukces, gotów jest zainwestować swoje pieniądze i swój czas. "Tego optymizmu na świecie jest niewiele, ale w Polsce ludzie mimo kryzysu nie poddali się ani w krytycznym 2008 r., ani później" - oświadczył Tusk.

Premier podkreślił, że według raportu firmy Ernst&Young, Polska jest najlepszym miejscem w Europie Środkowej i Wschodniej, jeśli chodzi o lokowanie inwestycji, a w całej Europie zajmujemy trzecie miejsce.

E&Y poinformował, że Polska jest najatrakcyjniejszym miejscem dla lokowania bezpośrednich inwestycji zagranicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej według 37 proc. międzynarodowych firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pap

Polecane