Tusk: przyłączenie HSW do Bumaru jeszcze do przemyślenia

PAP
26-10-2012, 14:14

Rozważane przyłączenie Huty Stalowa Wola do koncernu zbrojeniowego Bumar będzie jeszcze analizowane - zapowiedział w piątek premier Donald Tusk. Zapewnił, że to ludzie ze Stalowej Woli będą decydowali o tym, co będzie dalej z Hutą.

"Te plany dotyczące łączenia Huty Stalowa Wola z Bumarem będziemy jeszcze bardzo precyzyjnie i szczegółowo analizowali" - powiedział Tusk na konferencji prasowej w HSW.

"Dla mnie dzisiaj to Huta Stalowa Wola jest potencjalnym liderem takich przedsięwzięć" - zaznaczył premier. "Na pewno nie będzie tak, że HSW, która wyszła na prostą, będzie teraz pomostem ratunkowym dla tych, którzy nie potrafią wyjść na prostą" - dodał.

Premier zaznaczył, iż przekazał swoim urzędnikom, którzy zajmują się budowaniem grupy w polskim przemyśle zbrojeniowym, że rządzić takimi procesami będą ci, którzy pokazali, że potrafią przede wszystkim rządzić się sami sobą.

"Dlatego w tej najbliższej przyszłości, także w odniesieniu do HSW, mogę powiedzieć - to ludzie ze Stalowej Woli będą decydowali o tym, co będzie dalej z Hutą i będą liderami tych projektów, które moim zdaniem mają szansę powodzenia - na skalę już nie tylko krajową, ale też międzynarodową" - zapewnił premier.

"To, co uznajemy za przyszłość dla Stalowej Woli, to taka jakość produkcji, która pozwoli nam sprzedawać wasze produkty także poza granicami kraju" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Tusk: przyłączenie HSW do Bumaru jeszcze do przemyślenia