Tusk: Spotkanie z politykami PiS możliwe jeszcze w czwartek

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 29-09-2005, 10:15

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie wyklucza, że jeszcze w czwartek dojdzie do spotkania polityków PO i PiS. W czwartek rano zebrał się zarząd PO. "My układamy skład swojej delegacji. Myślę, że dziś się odbędzie całe spotkanie" - powiedział Tusk dziennikarzom przed rozpoczęciem obrad zarządu.

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie wyklucza, że jeszcze w czwartek dojdzie do spotkania polityków PO i PiS. W czwartek rano zebrał się zarząd PO. "My układamy skład swojej delegacji. Myślę, że dziś się odbędzie całe spotkanie" - powiedział Tusk dziennikarzom przed rozpoczęciem obrad zarządu.

Dodał, że "dla sprawy" byłoby lepiej, gdyby w rozmowie polityków PO i PiS wziął także udział Lech Kaczyński, ale - jak dodał - przecież siłą nikt go "nie ściągnie".

Tusk poinformował, że jeszcze w czwartek spotka się z Lechem Kaczyńskim podczas debaty w dzienniku "Fakt". "Będę przez dwiegodziny z nim rozmawiał. Mam nadzieję, że zrozumie, dlaczego powinien uczestniczyć w tych rozmowach" - powiedział szef PO.

Dopytywany, czy jeśli stanowisko PiS się nie zmieni i Lech Kaczyński nie przyjdzie na rozmowy, one w ogóle się odbędą, Tusk odpowiedział, że "oczywiście".

W środę Tusk zaproponował Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim, by w czwartek spotkali się z nim i Janem Rokitą. Liderzy PO chcieli jeszcze przed właściwymi rozmowami o koalicji i programie rządu uzyskać zapewnienie ze strony Kaczyńskich, że kandydaturaKazimierza Marcinkiewicza na premiera jest "na serio", a nie jest to tylko wybieg taktyczny.

PiS nie zgadza się jednak na udział kandydata partii na prezydenta Lecha Kaczyńskiego w rozmowach dotyczących rządu. Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jest gotowy wziąć udział w rozmowie z liderami PO wraz z Marcinkiewiczem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane