TVN nie prowadzi negocjacji w sprawie przejęcia zagranicą

ISB
opublikowano: 10-08-2007, 17:31

TVN nie planuje w tej chwili dużego przejęcia zagranicą, poinformowała w piątek wiceprezes spółki Karen Burgess na  telekonferencji dla analityków.

"Nie rozważamy obecnie dużego przejęcia" - powiedziała Burgess odpowiadając na pytania analityków. Wcześniej agencja Bloomberg napisała, że TVN może rozważyć przejęcie na Ukrainie o wartości do 1 mld zł.

"Ukraina jest dla nas najbardziej interesującym zagranicznym rynkiem, ale w tej chwili nie pracujemy tam nad akwizycją" - powiedziała Burgess. Wyjaśniła, że spółka mogłaby być zainteresowana w przyszłości mniejszym przejęciem na Ukrainie, jeśli znajdzie podmiot, który działa na podobnym poziomie rentowności co TVN.

"W razie potrzeby nasza zdolność kredytowa sięga 1 mld zł, ale nie planujemy obecnie pożyczać takiej sumy" - powiedziała Burgess. Dodała, że przejęcie tej wartości jest bardzo mało prawdopodobne.

Rzecznik TVN Karol Smoląg powiedział agencji ISB, że TVN obserwuje rynki zagraniczne, ale potwierdził, że w tej chwili nie trwają prace nad żadnym przejęciem.

Spółka telewizyjna TVN miała 138,78 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2007 roku wobec 85,17 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie w piątek. Skonsolidowane przychody wzrosły do 407,46 mln zł wobec 308,50 mln zł rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / TVN nie prowadzi negocjacji w sprawie przejęcia zagranicą