Tychy rozpoczęły produkcję silników PureTech

  • DI
opublikowano: 17-01-2019, 22:00

Fabryka Opel Manufacturing Poland w Tychach oficjalnie rozpoczęła w czwartek produkcję silników benzynowych PureTech, stosowanych w pojazdach Grupy PSA, której częścią jest Opel.

Inwestycja kosztowała 250 mln EUR. Zdolności produkcyjne zakładu sięgną 460 tys. silników rocznie.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, i Carlos Tavares, prezes Grupy PSA (w środku) podczas uruchomienia produkcji w fabryce Opla w Tychach.
Fot. ARC

— Jesteśmy bardzo dumni, że PSA zdecydowało o tym, że Polska będzie trzecim, po Francji i Chinach, krajem, gdzie te silniki będą produkowane — powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Carlos Tavares, prezes Grupy PSA, wyraził nadzieję, że tyski zakład — zarówno pod względem jakości, jak też kosztów produkcji — będzie punktem odniesienia dla fabryk w innych krajach oraz innych firm. O lokalizacji produkcji w Tychach zdecydowała przede wszystkim wykwalifikowana kadra.

— Załoga z Tychów udowodniła, że ma zdolność zwiększenia wydajności, co skłoniło nas do zainwestowania w modernizację zakładu i powierzenia mu produkcji naszego najnowocześniejszego, wielokrotnie nagradzanego silnika. Zakład w Tychach ma teraz przed sobą zrównoważoną przyszłość i w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu produkcji w Grupy PSA — powiedział Carlos Tavares.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane