Czytasz dzięki

Tychy rozpoczęły produkcję silników PureTech

  • DI
opublikowano: 17-01-2019, 22:00

Fabryka Opel Manufacturing Poland w Tychach oficjalnie rozpoczęła w czwartek produkcję silników benzynowych PureTech, stosowanych w pojazdach Grupy PSA, której częścią jest Opel.

Inwestycja kosztowała 250 mln EUR. Zdolności produkcyjne zakładu sięgną 460 tys. silników rocznie.

Jadwiga
Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, i Carlos Tavares, prezes
Grupy PSA (w środku) podczas uruchomienia produkcji w fabryce Opla w Tychach.
Zobacz więcej

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, i Carlos Tavares, prezes Grupy PSA (w środku) podczas uruchomienia produkcji w fabryce Opla w Tychach. Fot. ARC

— Jesteśmy bardzo dumni, że PSA zdecydowało o tym, że Polska będzie trzecim, po Francji i Chinach, krajem, gdzie te silniki będą produkowane — powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Carlos Tavares, prezes Grupy PSA, wyraził nadzieję, że tyski zakład — zarówno pod względem jakości, jak też kosztów produkcji — będzie punktem odniesienia dla fabryk w innych krajach oraz innych firm. O lokalizacji produkcji w Tychach zdecydowała przede wszystkim wykwalifikowana kadra.

— Załoga z Tychów udowodniła, że ma zdolność zwiększenia wydajności, co skłoniło nas do zainwestowania w modernizację zakładu i powierzenia mu produkcji naszego najnowocześniejszego, wielokrotnie nagradzanego silnika. Zakład w Tychach ma teraz przed sobą zrównoważoną przyszłość i w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu produkcji w Grupy PSA — powiedział Carlos Tavares.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane