Uber przetestuje w USA funkcję rejestracji dźwięku w trakcie przejazdów

opublikowano: 02-12-2021, 15:53

Uber poinformował w czwartek, że pilotażowo uruchomi w trzech amerykańskich miastach funkcję nagrywania dźwięku w trakcie przejazdów. Testowane rozwiązanie ma przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa pasażerów i kierowców, pisze Reuters.

“Funkcja nagrywania umożliwi przedstawienie dowodów na to, jak rzeczywiście rozwinęła się potencjalnie niebezpieczna sytuacja“ - stwierdził Uber w oświadczeniu.

Pilotaż obejmie trzy miasta w różnych regionach USA - Kansas City w stanie Missouri, Louisville w stanie Kentucky i Raleigh-Durham w stanie Północna Karolina.

Uber pod koniec 2019 roku ujawnił, że w latach 2017-2018 otrzymał łącznie ok. 6 tys. zgłoszeń dotyczących napaści na tle seksualnym od pasażerów i kierowców. W tym okresie w USA za pośrednictwem aplikacji zamówiono 2,3 mld przejazdów.

Funkcja rejestracji dźwięku w trakcie przejazdu Uberem od dwóch lat jest dostępna w 14 krajach Ameryki Łacińskiej. Nagrania są przechowywane w aplikacji w zaszyfrowanej formie i nie mogą zostać odtworzone przez użytkowników. W przypadku zgłoszenia incydentu analizy materiału dokonują pracownicy Ubera odpowiedzialni za bezpieczeństwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane