UBS radzi nie sprzedawać jeszcze akcji

opublikowano: 05-02-2018, 12:53
aktualizacja: 05-02-2018, 12:55

Nie należy wpadać w panikę i sprzedawać teraz akcji, twierdzi Mark Haefele, szef globalnych inwestycji w dziale zarządzania majątkiem w UBS.

W raporcie przesłanym do klientów UBS przekonuje, że poprawiający się wzrost gospodarczy i zyski spółek, a także kontynuacja zwyżek na rynkach wschodzących przeważają nad obawami dotyczącymi zacieśnienia polityki monetarnej. Szwajcarski bank zwraca uwagę, że piątkowa przecena na amerykańskich rynkach akcji powinna być oceniana w odniesieniu do braku korekty S&P500 o więcej niż 5 proc. przez ponad 400 dni, czyli w najdłuższym okresie od lat 50. ubiegłego wieku.

Zobacz więcej

UBS logo

Bloomberg

- Nie wierzymy, że nadszedł czas na zmniejszenie ekspozycji na akcje – napisał Haefele. – Dopóki ostatni wzrost rentowności obligacji będzie umiarkowany, jesteśmy przekonani że warunki rynkowe zostaną uporządkowane – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / UBS radzi nie sprzedawać jeszcze akcji