Udział SoftBanku w Swiss Re nie powinien przekroczyć 10 proc.

opublikowano: 04-04-2018, 09:58
aktualizacja: 04-04-2018, 09:59

Szwajcarski reasekurator, Swiss Re poinformował, że zgodnie ze znajdującymi się na wstępnym etapie negocjacjami, udział SoftBanku w kapitale spółki nie powinien przekroczyć poziomu 10 proc. Oba podmioty rozmawiają też o rozwoju strategicznej współpracy.

Swiss Re nie rozważa emisji nowego kapitału w związku z potencjalną inwestycją japońskiej firmy.

Centrala Swiss Re w Zurichu
Zobacz więcej

Centrala Swiss Re w Zurichu fot. Bloomberg

Wcześniej, SoftBank, który jest czołowym graczem na japońskim rynku usług telekomunikacyjnych i medialnych rozważał zakup nawet jednej czwartej Swiss Re w ramach  transakcji, która wyceniłaby ubezpieczyciela nawet na 37 mld CHF (39 mld USD).

Transakcja za którą stoi miliarder Masayoshi Son, trzeci najbogatszy człowiek w Japonii z majątkiem wycenianym na ponad 13,2 mld USD, podążałaby za innymi potentatami biznesu, takimi jak np. Warren Buffett, chcących czerpać zyski z przepływów pieniężnych generowanych przez reasekurację. Son przekształca japońskiego operatora telefonii komórkowej SoftBank w inwestora technologicznego za pośrednictwem swojego funduszu Vision i widzi obszary potencjalnej współpracy ze Swiss Re.

Firmy reasekuracyjne generują przepływy pieniężne ze składek, które zbierają. Współpracując z SoftBankiem, Swiss Re może wykorzystać technologię japońskiego konglomeratu i uzyskać dostęp do szybko rozwijających się rynków azjatyckich, aby napędzać wzrost - ocenia Stefan Schuermann, analityk Bank Vontobel.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu