Czytasz dzięki

UE przedłuża śledztwo antymonopolowe ws. przejęcia Fitbit przez Google

ARŻ, Reuters
opublikowano: 16-10-2020, 15:26

Unijne organy nadzoru antymonopolowego rozszerzyły swoje dochodzenie w sprawie zakupu przez Google'a producenta inteligentnych zegarków Fitbit, pisze Reuters.

Śledztwo potrwa do 8 stycznia 2021 roku. Pierwotnie miało zakończyć się 23 grudnia. Ma na celu sprawdzenie, czy dzięki zakupowi Fitbit Google zyska możliwość pozyskiwania informacji o użytkownikach do targetowania reklam internetowych, co postawiłoby go w uprzywilejowanej pozycji względem rynkowych rywali.

Google
Google
Bloomberg

W ubiegłym miesiącu firma stwierdziła, że nie będzie wykorzystywać danych do tego celu. Zadeklarowała też, że dostęp do pełni funkcjonalności zegarków Fitbit będzie dostępny niezależnie od używanej platformy i producenta urządzenia.

Planowana przez Google’a transakcja ma opiewać na 2,1 mld USD. Przejęcia pomogłoby firmie wejść na rynek inteligentnych zegarków, którego liderami są Apple i Samsung.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane