Unijne regiony przemysłu chemicznego chcą uproszczenia przepisów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-05-2005, 17:26

Regiony przemysłu chemicznego w Unii Europejskiej postulują uproszczenie projektowanych przepisów unijnych dla tej branży.

Regiony przemysłu chemicznego w Unii Europejskiej postulują uproszczenie projektowanych przepisów unijnych dla tej branży.

    Stanowisko w tej sprawie przyjęło w czwartek w Warszawie prezydium stowarzyszenia europejskich regionów przemysłu chemicznego podczas swego posiedzenia zorganizowanego w ramach "Dni Saksonii-Anhalt na Mazowszu".

    "Projekt Komisji Europejskiej jest zbyt biurokratyczny i wiąże się z dużymi kosztami. Nie ma sensu, by część przemysłu chemicznego przeniosła się do krajów spoza UE" - powiedział na konferencji prasowej minister gospodarki i pracy Saksonii-Anhalt Horst Rehberger.

    Europejska Sieć Regionów Chemicznych (ECRN) jest formą współpracy regionów przemysłu chemicznego z Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Polski i Estonii. Zadaniem stowarzyszenia jest reprezentowanie regionalnych interesów regionów chemicznych w Unii Europejskiej.

    "Dni Saksonii-Anhalt na Mazowszu" są częścią "Roku Niemiecko-Polskiego 2005/2006".

    Dla polskich przedsiębiorców z całego kraju i niemieckich z Saksonii-Anhalt "Dni Saksonii-Anhalt na Mazowszu" to okazja, by się spotkać i nawiązać współpracę. Do skorzystania z tej okazji zgłosiło się 100 przedsiębiorców z całej Polski i kilkunastu z Saksonii-Anhalt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Unijne regiony przemysłu chemicznego chcą uproszczenia przepisów