UOKiK: Polkomtel może kupić akcje Liberty Poland

PAL
opublikowano: 11-07-2008, 12:25

Polkomtel może nabyć mniejszościowy pakiet akcji Liberty Poland - zdecydowała prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i  Konsumentów.

Wniosek Polkomtela o zgodę na przejęcie kontroli nad Liberty Poland z Bytomia wpłynął do urzędu w marcu br. Operator sieci telefonii komórkowej: Plus, Simplus, MixPlus, Sami Swoi, iPlus wystąpił do UOKiK w związku z planowanym nabyciem prawie 40-proc. pakietu akcji swojego autoryzowanego partnera Liberty, który zajmuje się m.in. dystrybucją usług telefonii komórkowej.

Choć Polkomtel będzie dysponował mniejszościowym pakietem akcji, do ich nabycia niezbędna była zgoda UOKiK-u. Drugi udziałowiec Liberty, spółka Telera, podejmując strategiczne decyzje dla funkcjonowania Liberty będzie musiała zyskać poparcie Polkomtela.

Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do prezesa UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UOKiK: Polkomtel może kupić akcje Liberty Poland