UOKiK: sąd podtrzymał karę 817 tys. zł dla UPC Polska i rekompensaty dla konsumentów

  • PAP
opublikowano: 05-04-2022, 14:33

Sąd Apelacyjny podtrzymał karę 817 tys. zł dla operatora telewizji kablowej UPC Polska i rekompensaty dla konsumentów. Przysługuje im zwrot bezprawnie pobranych opłat, o czym operator musi ich zawiadomić pisemnie i SMS-ami - przekazał we wtorek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak wyjaśnił UOKiK, chodzi o podwyżkę abonamentu za internet wprowadzoną przez operatora od grudnia 2014 r. "Sąd (Apelacyjny - PAP) zgodził się z prezesem UOKiK, że była ona bezprawna i doszło do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów" - wskazał Urząd we wtorkowym wpisie na Twitterze.

fot. FORUM
fot. FORUM

Dodano, że "Sąd Apelacyjny podtrzymał karę 817 tys. zł dla UPC Polska i rekompensaty dla konsumentów". Wyjaśniono, że "przysługuje im zwrot bezprawnie pobranych opłat, o czym operator musi ich zawiadomić pisemnie i SMS-ami".

"Sąd potwierdził, że do zmiany warunków umowy konieczna jest odpowiednia klauzula modyfikacyjna. To postanowienie precyzujące, co i w jakich okolicznościach może ulec zmianie, w konsekwencji wpływając na cenę usługi. Takiej klauzuli w umowach z UPC Polska nie było" - przekazał na Twitterze UOKiK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane