Uruchomiono największą instalację sieci WI-FI w Polsce obsługującą pacjentów jednostki opieki medyczne

  • Materiał partnera
opublikowano: 30-09-2018, 22:00

W Centrum Zdrowia Dziecka uruchomiono największą w Polsce, niekomercyjną instalację WI-FI, która umożliwi bezpłatny, nieograniczony, bezprzewodowy dostęp do internetu dla pacjentów szpitala.

Z nowoczesnego systemu WI-FI może korzystać jednocześnie ponad 10 000 użytkowników. Wyboru profesjonalnych urządzeń spełniających normy medyczne, zaprojektowania i budowy sieci wraz z udostępnieniem środków, dokonała firma StarNet Telecom.

Jeden z najbardziej prestiżowych szpitali specjalistycznych w Polsce może swoim młodym pacjentom zaoferować nie tylko leczenie i opiekę medyczną na najwyższym poziomie, lecz także dodatkowy komfort — możliwość bezpiecznego, nieograniczonego i bezpłatnego bycia online. System musiał zostać wyposażony w najwyższej klasy urządzenia renomowanych producentów, posiadające odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że spełniają wiele wyśrubowanych norm, w tym dla urządzeń medycznych. Budynek CZD został okablowany siecią łączącą urządzenia, zainstalowano anteny WI-FI, a poszczególne obiekty placówki połączono światłowodami. Tego rodzaju instalacje StarNet Telecom wybudował dotychczas w kilkudziesięciu obiektach komercyjnych, jednak ta jest wyjątkowa, bo obejmuje swoim zasięgiem miejsca pracy specjalistycznych urządzeń medycznych, co znacznie podniosło wymagania.

StarNet Telecom to firma, która istnieje w branży telekomunikacyjnej od 17 lat i koncentruje się na świadczeniu usług w kompleksach biurowych oraz galeriach handlowych. Spółkę można przedstawiać jako lidera w obsłudze obiektów komercyjnych, ponieważ StarNet świadczy usługi w około 230 prestiżowych lokalizacjach w całym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem bardzo konkurencyjnego rynku warszawskiego. Nowatorskie rozwiązania technologiczne, podejście proklienckie oraz starannie dobrana, wysoko wykwalifikowana kadra, to posiadane niezbędne czynniki sprzyjające wzrostowiprzychodów oraz powiększania wolumenu klientów, co znajduje swoje bezpośrednie odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki. Zarząd StarNet Telecom przewiduje dalsze wzrosty liczby obsługiwanych klientów oraz zysku z podstawowej działalności. Ma w tym pomóc terytorialnerozszerzenie działalności o nowe lokalizacje oraz doskonała obsługa posprzedażowa.

W 2017 r. spółka wykazała znaczny wzrost przychodów, który wyniósł 11,53 proc. rok do roku. Przychód z usług telekomunikacyjnych wzrósł z kolei o 6,4 proc., co na rynku telekomów jest ponadprzeciętnym osiągnięciem. Dzięki temu StarNet Telecom zdecydował się na wsparcie Centrum Zdrowia Dziecka. Dla młodych pacjentów, którzy nawet połowę swojego dotychczasowego życia spędzają w szpitalu, dostęp do sieci to jak otwarcie okna na świat. Empatia, potrzeba czynienia dobra, sprawiania radości, nie jest może podstawą biznesu, ale towarzyszy mu coraz częściej. Zbudowanie sieci WI-FI dla tak wrażliwych pacjentów, jakimi są dzieci, to nie tylko praca dla dobrego wizerunku firmy, lecz także prawdziwa, wielka satysfakcja dla ludzi ją tworzących.

— Jesteśmy wdzięczni firmie StarNet Telecom za uruchomienie WI-FI dla pacjentów w naszym instytucie. Niewątpliwie dostęp do internetu uprzyjemni dzieciom i rodzicom czas wolny, lecz także ułatwi kontakt z bliskimi — powiedziała Katarzyna Gardzińska, rzecznik Instytutu Pomnika — Centrum Zdrowia Dziecka.

System WI-FI w Centrum Zdrowia Dziecka oficjalnie udostępniono w 2018 r. W ciągu pierwszej doby z internetem połączyło się około 700 osób.

Partnerem publikacji jest StarNet Telecom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy