Urugwajskie banki pozostaną zamknięte do piątku

Marek Druś
opublikowano: 31-07-2002, 15:51

Urugwajski bank centralny przedłużył przerwę w funkcjonowaniu banków tego kraju na kolejne kilka dni. Powodem jest kryzys finansowy i dramatyczny spadek wysokości rezerw dewizowych kraju.

Pierwotnie przerwa w funkcjonowaniu urugwajskich banków miała trwać jedynie do środy do północy. Władze banku centralnego zdecydowały jednak, że zostanie ona przedłużona, prawdopodobnie do piątku włącznie.

W trakcie minionych kilku tygodni urugwajskie banki zanotowały gwałtowny odpływ pieniędzy w związku z wycofywaniem oszczędności przez osoby bojące się powtórzenia wydarzeń z początku tego roku z Argnetyny. Jak się szacuje, od początku roku wielkość depozytów w bankach spadła o 33 proc.

Bank centralny zanotował również znaczny, 79 proc. spadek rezerw dewizowych. Kurs urugwajskiej waluty znacznie spadł w ostatnich tygodniach.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Urugwajskie banki pozostaną zamknięte do piątku