USA: decyzja Fed wywołała osłabienie wzrostów

opublikowano: 07-05-2002, 20:39

Na amerykańskich giełdach utrzymują się wzrosty z pierwszej połowy notowań. Paradoksalnie, decyzja o utrzymaniu przez Fed wysokości stóp procentowych na najniższym od 40 lat poziomie spowodowała lekkie osłabienie wcześniejszych wzrostów DJIA oraz Nasdaq.

Dobre nastroje amerykańskich inwestorów w pierwszej części notowań to przede wszystkim zasługa wiadomości o największym od 19 lat wzroście wydajności pracy odnotowanym w pierwszym kwartale tego roku. Dobrym sygnałem jest również to, że towarzyszył mu największy od 1983 roku spadek kosztów pracy.

Największe wzrosty spośród spółek z indeksu Dow Jones notują udziały spółek koncernów lotniczo-zbrojeniowych Honeywell i United Technologies. Ten drugi potwierdził we wtorek prognozę tegorocznego zysku na akcję.

Wśród spółek technologicznych zdecydowane wzrosty kursów notują akcje Intela, Microsoftu i Cisco Systems. Część wzrostów jest motywowana poniedziałkowymi spadkami cen papierów. W przypadku Cisco inwestorzy liczą na to, że spółka poinformuje po sesji o dobrych wynikach kwartalnych. Drożeją akcje Hewlett-Packarda, który od wtorku oficjalnie funkcjonuje już z Compaq’iem w swojej strukturze. Rekomendację udziałów spółki podniósł Morgan Stanley.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu