USA: Iran szkoli irackie szyickie szwadrony śmierci

PAP
16-08-2008, 08:19

W Iranie szkolone są obecnie szyickie szwadrony śmierci, których zadaniem będzie atakowanie konkretnych celów w Iraku - podał w piątek anonimowy przedstawiciel wywiadu amerykańskiego.

Według tego źródła, bojówki irackich szyitów odbywają intensywne treningi w czterech punktach na terenie Iranu. Szkoleniem zajmują się zarówno irańskie elitarne jednostki Strażników Rewolucji jak i libańskich hezbollahów.

Przedstawiciel amerykańskiego wywiadu w Bagdadzie przekazał informacje na ten temat w anonimowym wywiadzie, udzielonym agencji Associated Press. Jego zdaniem przygotowywane w Iranie szyickie bojówki będą w najbliższych tygodniach przerzucane do Iraku z zadaniem atakowania konkretnych celów - przedstawicieli władz irackich czy dowództwa sił USA i Iraku lecz także sędziów.

Amerykański wywiad, który uzyskał informacje na temat prowadzonych w Iranie szkoleń szwadronów śmierci, przekazał dane w tej sprawie rządowi w Bagdadzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / USA: Iran szkoli irackie szyickie szwadrony śmierci