USA wyparły Niemcy z brytyjskiego rynku

opublikowano: 09-08-2019, 15:15

Stany Zjednoczone wyparły Niemcy i stały się największym partnerem handlowym Wielkiej Brytanii, poinformował rząd brytyjski.

Brytyjska minister handlu Liz Truss powiedziała, że Stany Zjednoczone są na czele listy priorytetów dla transakcji handlowych post-brerexit i była w tym tygodniu w Waszyngtonie w celu promowania więzi brytyjsko-amerykańskich.

Zobacz więcej

Donald Trump

Bloomberg

Import ze Stanów Zjednoczonych wzrósł o 14 proc. do 78,27 mld GBP w kwietniu w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podał Departament Handlu, podczas gdy import z Niemiec spadł o 0,1 proc. do 78,26 mld GBP.

Podczas gdy Niemcy od dawna są największym źródłem importu Wielkiej Brytanii, Stany Zjednoczone były już największym brytyjskim rynkiem eksportowym, a w ostatnim roku finansowym eksport osiągnął rekordowy poziom 121,6 mld GBP.

- Teraz Stany Zjednoczone są naszym największym rynkiem zarówno dla eksportu, jak i importu. Nigdy nie było lepszego czasu, abyśmy wykorzystali tę szansę i zawarli umowę o wolnym handlu z USA - napisał Truss w oświadczeniu.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu