Czytasz dzięki

USA: wzrost sprzedaży detalicznej mniejszy niż oczekiwano

ARŻ, Reuters
opublikowano: 14-08-2020, 15:02

Sprzedaż detaliczna w USA w lipcu wzrosła mniej niż oczekiwano i może dalej spowolnić w następnych miesiącach z powodu rosnącej liczby nowych infekcji COVID-19 i zmniejszenia liczby czeków na zasiłki dla bezrobotnych, pisze Reuters.

Sprzedaż detaliczna wzrosła w zeszłym miesiącu o 1,2 proc. po wzroście o 8,4 proc. w czerwcu, podał w piątek Departament Handlu. Ekonomiści ankietowani przez Reutera prognozowali wzrost o 1,9 proc. 

Zobacz więcej

Flaga Stanów Zjednoczonych (USA)

Fot. skeeze/Pixabay

Infekcje koronawirusem nadal rozprzestrzeniają się w Stanach Zjednoczonych, zmuszając władze w niektórych regionach do zamknięcia firm lub wstrzymania ich ponownego otwarcia. 

Dziesiątki milionów bezrobotnych straciło pod koniec lipca tygodniowy dodatek do zasiłków dla bezrobotnych w wysokości 600 dolarów, który stanowił 20 proc. dochodu osobistego, pomagając w zakupie żywności i opłacaniu rachunków. Z tego świadczenia korzysta 28,3 mln osób. Prezydent Donald Trump podpisał w sobotę kilka zarządzeń wykonawczych, w tym przedłużenie dodatku, chociaż zmniejszył tygodniową wypłatę do 400 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane