USA żądają aby chiński właściciel sprzedał TikToka, grożą zakazem używania aplikacji

Bloomberg, MD
opublikowano: 16-03-2023, 07:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Komisja Inwestycji Zagranicznych amerykańskiego Departamentu Stanu zwróciła się do chińskiego ByteDance, aby sprzedał amerykańskie aktywa aplikacji TikTok, albo liczył się zakazem jej używania w USA, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

Agencja określa działania amerykańskiego rządu jako istotną eskalację toczącego się od dawna konfliktu. USA twierdzą, że TikTok jest wykorzystywany przez Chiny do szpiegowania na całym świecie. Właściciel aplikacji do wideoblogowania zaprzecza temu. Wiele instytucji na świecie zdecydowało się jednak na zakazanie korzystania z TikToka.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Według źródeł Bloomberga, rząd USA chce aby ewentualny nabywca amerykańskich aktywów TikToka przebudował algorytm aplikacji w sposób uniemożliwiający Chinom na dostęp do danych amerykańskich użytkowników.

Władze TikToka dyskutują o możliwości odseparowania się od ByteDance w sposób, który zadowoliłby rząd USA, dowiedział się Bloomberg. Jedno ze źródeł agencji twierdzi, że rozważane jest utrzymanie własności przez ByteDance, ale w formie pasywnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane