Vistula <VIST.WA> Raport bieżący nr 11/2002 - przejęcie zarządzania siecią sklepów marki Artisti Italiani

Zakłady Przemysłu Cukierniczego &quot;Wawel&quot; S.A.
01-07-2002, 17:54

RAPORT BIEŻĄCY NR 11/2002 - PRZEJĘCIE ZARZĄDZANIA SIECIĄ SKLEPÓW MARKI ARTISTI

ITALIANI

1. Zarząd Spółki Vistula S.A. z siedzibą w Krakowie informuje, że z dniem 1 lipca Spółka Vistula S.A. przejęła działalność operacyjną Spółki "AI Polska" Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, polegającą na zarządzaniu siecią sklepów firmowych prowadzących detaliczną sprzedaż odzieży marki Artisti Italiani.

2. Spółka "AI Polska" Sp. z o.o. (poprzednia nazwa "Lantier Polska" Sp. z o.o.) jest jednostką zależną od Vistula S.A. w rozumieniu ustawy o rachunkowości oraz podmiotem powiązanym z Vistula S.A. jako jednostka podporządkowana tej Spółki w rozumieniu ustawy o rachunkowości. 3. W związku z przejęciem zarządzania siecią sklepów firmowych marki Artisti Italiani przez Spółkę Vistula S.A. w dniach 30.06.2002 roku oraz 1.07.2002 r. pomiędzy Spółkami Vistula S.A. oraz " AI Polska" Sp. z o.o. zostały zrealizowane transakcje kupna-sprzedaży zgodnie z którymi:

a) towary odzieżowe należące do Spółki "AI Polska" Sp. z o.o. znajdujące się w sklepach sieci Artisti Italiani oraz w magazynach Spółki "AI Polska" Sp. z o.o. zostały zakupione przez Vistula S.A. w cenach zakupu tych towarów przez Spółkę AI Polska Sp. z o.o. powiększonych o 0,5%.

b) środki trwałe stanowiące wyposażenie sklepów sieci Artisti Italiani oraz magazynów Spółki "AI Polska" Sp. z o.o. w tym zakwalifikowane jako inwestycje w obce środki trwałe, zostały zakupione przez Vistula S.A. po cenach netto ich zakupu przez Spółkę AI Polska Sp. z o.o., pomniejszonych o wartość amortyzacji według stanu na dzień 30 czerwca 2002 roku.

4. Łączna wartość transakcji, o których mowa w pkt. 3 wyniosła 13.367.772,84 zł.

5. Przeprowadzone transakcje stanowią znaczącą umowę ponieważ wartość przedmiotu transakcji przewyższa 10% kapitałów własnych emitenta.

Data sporządzenia raportu: 01-07-2002

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Przemysłu Cukierniczego &quot;Wawel&quot; S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Vistula &lt;VIST.WA> Raport bieżący nr 11/2002 - przejęcie zarządzania siecią sklepów marki Artisti Italiani