Czytasz dzięki

Volkswagen inwestuje 2,1 mld EUR w elektryczne auta w Chinach

opublikowano: 29-05-2020, 06:30

Volkswagen podniósł stawkę w grze na chińskim rynku elektryków i obstawił dwóch graczy, pisze Reuters.

Niemiecki koncern motoryzacyjny ogłosił w piątek decyzję o łącznie 2,1 mld EUR inwestycji w dwie chińskie spółki z segmentu aut elektrycznych.

1 mld EUR wyda na 50 proc. udziałów w Anhui Jianghuai Automobile Group (JAC Motors). Jednocześnie zwiększy z 50 proc. do 75 proc. zaangażowanie w joint venture z JAC, zajmującym się elektrykami. Ma ono wypuścić do 2025 roku pięć modeli aut i stworzyć bazę produkcyjną.  

JAC Motor jest najmniejszym partnerem niemieckiego koncernu w Chinach. Volkswagen współpracuje tam także z SAIC Motor i China FAW Group. Pozostałe 50 proc. udziałów w JAC będą kontrolować władze prowincji Anhui.

W oddzielnej transakcji Volkswagen zapłaci 1,1 mld EUR za 26,5 proc. udziałów w Guoxuan High-tech, producencie akumulatorów. Inwestycja spowoduje, że stanie się jego największym udziałowcem. Spółka ma dostarczać akumulatory do aut Volkswagena w Chinach.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane