Czytasz dzięki

Volkswagen jeszcze mocniej zetnie koszty

opublikowano: 06-12-2018, 13:22

Największy niemiecki producent samochodów, koncern Volkswagen zapowiedział dodatkowe cięcie kosztów, donosi Reuters. Ma to na celu przyspieszenie wzrostu marży zysku dla bazowej marki.

Borykający się w dalszym ciągu ze skutkami skandalu z fałszowaniem danych o emisji spalin, który wybuchł w 2015 r. koncern chce dodatkowo obniżyć koszty o 3 mld EUR. Ma to na celu pozyskanie środków na realizację ambitnej transformacji w kierunku pojazdów elektrycznych i autonomicznych.

Volkswagen
Zobacz więcej

Volkswagen fot. Bloomberg

Kluczowym wyzwaniem będzie podniesienie marż dla marki VW skierowanej na masowy rynek, która ma największy udział w przychodach niemieckiej firmy, a która pozostaje daleko z rentownością za takimi rywalami jak japońska Toyota. W dużej mierze przez wysokie koszty pracownicze w niemieckich zakładach.

Pojęte działania mają pomóc marce osiągnąć do 2022 r. marżę zysku na poziomie 6 proc., trzy lata wcześniej niż pierwotnie planowano.

Marka VW zamierza przeznaczyć ponad 11 mld EUR na inwestycje w pojazdy elektryczne, cyfryzacje, automatykę prowadzenia i serwisy mobilne do 2023 r. 

Firma rozmawia także o potencjalnym aliansie z amerykańskim konkurentem, koncernem Ford.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane