Czytasz dzięki

W galeriach nie ma tłoku

opublikowano: 07-05-2020, 22:00

Po otwarciu 4 maja liczba odwiedzających centra handlowe stabilizuje się na poziomie ok. 60 proc. stanu sprzed zamknięcia 16 marca.

— Po efekcie „wow” pierwszego dnia, który był tylko o 35 proc. gorszy od pierwszego poniedziałku marca, spadek odwiedzin centrów handlowych nieznacznie się powiększył — do 40 proc. we wtorek i 42 proc. w środę. To wyniki dużo lepsze niż w Chinach czy Niemczech, gdzie pierwszy dzień po otwarciu spadek dochodził do 70 proc. Pozytywnym zjawiskiem jest też hamowanie trendu spadkowego — mówi Marcin Guziński, dyrektor operacyjny Top Key, firmy technologicznej rejestrującej tzw. foot fall w 200 obiektach handlowych w Polsce.

Nie wszyscy odwiedzający galerie wchodzą do sklepów. W poniedziałek 4 maja średni spadek ruchu w nich wynosił 40 proc. w porównaniu z pierwszym poniedziałkiem marca, we wtorek powiększył się do 44 proc., a w środę — do 50 proc.

— Na tym tle dobrze prezentuje się branża meblarska, gdzie spadek jest kilkuprocentowy — mówi Marcin Guziński.

50 proc. O tyle mniej klientów odwiedziło sklepy w galeriach w środę 6 maja w porównaniu z pierwszą środą marca, jeszcze przed ograniczeniem handlu.

Poznaj program webinarium "Powierzchnie biurowe i usługowe a koronawirus - modyfikacja treści stosunku najmu", 14 maja >>

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane