W Gdańsku powstanie nowa dzielnica biznesowa

opublikowano: 02-04-2013, 00:00

Airport City będzie szansą na rozwój Trójmiasta.

Przedstawiciele władz Gdańska, urzędu marszałkowskiego, zarządcy lotniska i reprezentanci lokalnych przedsiębiorstw zdecydowali, że w okolicy portu lotniczego powstanie nowa biznesowa dzielnica — Airport City. Gdańskie Rębiechowo rozwija się z roku na rok. Obszar wokół lotniska jest atrakcyjny m.in. dzięki dobrze przygotowanej infrastrukturze komunikacyjnej (powstają tam stacje kolei, przystanki tramwajowe i autobusowe,postoje taksówek).

Za sprawą modernizacji związanych z Euro 2012 dzielnica stała się bardziej dostępna –wybudowano dwupasmową drogę łączącą obwodnicę z lotniskiem i zakończono remont dolnego odcinka jednej z głównych ulic. Władze miasta planują jej dalszą rozbudowę w kierunku pobliskich gmin. Niedługo zacznie się również przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej w tej okolicy. W 2015 r. powstanie Pomorska Kolej Metropolitarna, która połączy Gdańsk Wrzeszcz i Gdynię z lotniskiem, a także ułatwi dojazd do dzielnicy mieszkańcom Kaszub.

W pobliżu trwa budowa hotelu Hampton by Hilton. Już działa pierwszy z pięciu planowanych biurowców BCB Business Park, którego deweloperem jest Bałtyckie Centrum Biznesu. Kompleks jest budowany na 11 ha, a łączna powierzchnia biurowców wyniesie 45 tys. mkw. Powstaną także centrum usług towarzyszących i hotel. Takie miejsca jak Airport City przyciągają zagranicznych i krajowych biznesmenów, w czym władze widzą szanse na rozwój Trójmiasta. Projekty podobnych dzielnic sprawdziły się m.in. w Brukseli, Amsterdamie i Frankfurcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / W Gdańsku powstanie nowa dzielnica biznesowa