W Kalifornii nowe domy tylko z instalacją solarną

opublikowano: 10-05-2018, 07:08
aktualizacja: 10-05-2018, 07:11

Władze Kalifornii zdecydowały, że po 1 stycznia 2020 roku prawie każdy nowy dom budowany w stanie musi mieć system paneli słonecznych.

Nowe prawo jest częścią działań gubernatora Jerry’ego Browna, które mają spowodować spadek emisji dwutlenku węgla w stanie o 40 proc. do 2030 roku.

Zobacz więcej

Energetyka słoneczna, fotowoltaika, panele słoneczne

Bloomberg

Eksperci podkreślają, że Kalifornia może być w przyszłości przykładem dla innych stanów.

Krytycy pomysłu ostrzegali, że jego wprowadzenie spowoduje wzrost cen domów o ok. 10 tys. USD.

W USA na koniec ubiegłego roku na domach były zainstalowane instalacje słoneczne o łącznej mocy 10,4 GW. To sześciokrotnie więcej niż jeszcze pięć lat wcześniej.

- Przyjęcie tego prawa oznacza skok kwantowy jeśli chodzi o standardy budowania w stanie – skomentował Bob Raymer z California Building Industry Association. – Można być pewnym, że pozostałe 49 stanów będzie się uważnie przyglądać, co się stanie  - dodał. 

Wprowadzone prawo dotyczy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, które mają trzy piętra lub mniej. Wyłączone są z niego budynki stojące w miejscach zbyt zacienionych.

Kalifornijska Komisja Energii szacuje koszt instalacji solarnej na 9,5 tys. USD. Wartość wyprodukowanej przez nią energii i wygenerowanych oszczędności oszacowano na 19 tys. USD w okresie 30 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu