W piątek złoty będzie zyskiwał wobec obu głównych walut

ISB
28-11-2008, 09:36

W piątek złoty powinien kontynuować trwający od kilku dni trend wzrostowy. Zdaniem analityków, poprawa nastrojów na  rynkach finansowych oraz na giełdach daje szansę na systematyczne odrabianie strat przez cały grudzień.

"Złoty ewidentnie próbuje odrabiać straty na bazie poprawy sentymentu na globalnych rynkach. Kieruje się wyraźnie w dół i wkrótce zacznie testować poziom 3,50 za euro" - powiedział diler Banku Pekao SA Marcin Bilbin.

Jego zdaniem, istnieje duża szansa, że złoty będzie umacniał się aż do końca roku, ale warunkiem jest utrzymanie się pozytywnej atmosfery na świecie, szczególnie na giełdach. Tym bardziej, że okres świąteczno-noworoczny zawsze sprzyjał polskiej walucie.

"Grudzień był zawsze dobrym miesiącem dla złotego, ale w tym roku, wobec globalnego kryzysu, sytuacja nie jest tak oczywista. Ważne więc będą dane napływające z gospodarki, np. dzisiejsza publikacja PKB za III kw." - wyjaśnia Bilbin.

Ekonomista Pekao SA dodaje, że istotnymi informacjami dla rynku będą dane napływające w grudniu zza oceanu, gdzie wydatki świąteczne konsumentów amerykańskich dadzą bardzo wyraźny sygnał o wpływie kryzysu na ich nastroje i sytuację finansową.

W piątek o godz. 08:55 za euro płacono średnio 3,7585 zł, a za dolara 2,9065 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2929.

W czwartek ok. godziny 17:50 za jedno euro inwestorzy płacili 3,7624 zł, a za dolara 2,9207 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2882.

W środę ok. godz. 17:00 za euro płacono średnio 3,7713 zł, a za dolara 2,9195 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2918. (ISB)

  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W piątek złoty będzie zyskiwał wobec obu głównych walut