Dr. Martens drożał w debiucie nawet 26 proc.

opublikowano: 29-01-2021, 15:09

Akcje słynnego brytyjskiego producenta obuwia drożały nawet o 26 proc. w piątek w pierwszym dniu notowań na giełdzie w Londynie.

W pierwotnej ofercie publicznej, w której dotychczasowi właściciele pozyskali 1,3 mld GBP, akcje Dr. Martens sprzedano po 370 pensów. W trakcie sesji ich kurs doszedł do 465 pensów.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Rzadko zdarza się, aby tak znana marka wchodziła na giełdę – powiedział Oliver Brown, zarządzający funduszem w RC Brown. – Dr. Martens jest atrakcyjny dla inwestorów, bo ma lojalną bazę klientów, wysoką marżę i wielki potencjał wzrostu dzięki możliwości dodania kolejnych sklepów i wejścia na takie rynki, jak Ameryka Północna i Chiny – dodał.

Oferta Dr. Martens była największą brytyjskiej spółki na giełdzie w Londynie od przeprowadzonej we wrześniu przez internetowego detalistę THG.

Wycena Dr. Martens w IPO na 3,7 mld GBP to ponad dziesięć razy więcej niż w 2014 roku zapłacił za spółkę fundusz Permira Holdings.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane