W Rosji sprzedano najwięcej biletów kinowych w Europie

opublikowano: 10-05-2018, 12:19
aktualizacja: 10-05-2018, 12:23

W 2017 roku w Rosji sprzedano więcej biletów kinowych niż w przewodzącej dotychczas pod tym względem Francji.

Wpływy ze sprzedaży ponad 212 mln biletów kinowych w Rosji wyniosły w ubiegłym roku 53,2 mld rubli (852 mln USD), podało European Audiovisual Observatory ze Strasburga. Podkreśliło jednocześnie „bezprecedensowy” wzrost widowni kinowej w ubiegłym roku, w którym doszło do licznych ingerencji państwa w branży kinowej. Rosyjski resort kultury dążył do zwiększenia sprzedaży biletów na krajowe filmy przez blokowanie lub manipulację projekcjami zagranicznych. W środę, w związku z obchodami rocznicy zakończenia II Wojny Światowej kina wycofały zagraniczne filmy aby pokazać rosyjskie filmy wojenne.

Kino
Zobacz więcej

Kino fot. REUTERS/Regis Duvignau/Forum

Z danych European Audiovisual Observatory wynika, że w ubiegłym roku we Francji sprzedano 209,4 mln biletów do kina. Kolejne pod tym względem były Wielka Brytania (170,6 mln) i Niemcy (122,3 mln).

Po czterech miesiącach tego roku rosyjskie kina osiągnęły sprzedaż biletów na poziomie całego 2016 roku, poinformowała agencja TASS powołując się na dane Rosyjskiego Funduszu Filmowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu