Czytasz dzięki

W Tokio spadki, w Seulu wzrosty

opublikowano: 25-02-2020, 06:37

Japoński rynek akcji mocno spada we wtorek „goniąc” przecenę, do której doszło na świecie w poniedziałek, kiedy był zamknięty. W Chinach nadal przeważa podaż, choć nie tak duża jak dzień wcześniej. W Korei Południowej indeksy rosną.

Indeks japońskich blue chipów, Nikkei 225, spadał o 4,5 proc. po rozpoczęciu handlu w Tokio. Obecnie traci 3,2 proc. Inwestorzy pozbywają się głównie akcji spółek uzależnionych od rozbudowanego międzynarodowego łańcucha dostaw. Wyraźnie tanieją akcje m.in. Toyoty i  Fast Retailing, właściciela Uniqlo.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Na pozostałych rynkach regionu strach wyraźnie osłabł. CSI300, indeks blue chipów notowanych na giełdach w Szanghaju i Szenzen, spada o 1,2 proc. Spadek głównego indeksu giełdy w Hongkongu wynosi zaledwie 0,1 proc. Giełda w Seulu rośnie tymczasem o 1,0 proc.

Poprawa nastrojów inwestorów może wynikać ze wzrostu kontraktów terminowych na indeksy rynków akcji w USA i Europie, co zapowiada odrabianie we wtorek strat z poprzedniej sesji.

Wielu analityków uważa także, że epidemia koronawirusa, która jest powodem ostatniej przeceny na rynkach akcji, osiągnie szczytowy moment w pierwszym kwartale, a w drugim nastąpi szybkie odbicie gospodarek.

- Ci, którzy uważają, że wirus doprowadzi do globalnej recesji, mogą być rozczarowani, bo jego skutki będą tymczasowe – powiedziała Margaret Yang, analityczka CMC Markets. – Banki centralne na całym świecie są gotowe zwiększyć płynność i obniżać stopy aby złagodzić skutki epidemii – dodała.
 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane