W tym tygodniu złoty może jeszcze słabnąć

Marek Wołos
opublikowano: 14-12-2009, 00:00

Grudzień w pełni, a inwestorzy wcale nie spieszą się do kupna złotego. Nasza waluta w minionym tygodniu znajdowała się pod silną presją wyprzedaży. Kurs euro wzrósł o ponad 10 groszy. Główny powód tej sytuacji to ostrzeżenie o degradacji ratingów Hiszpanii oraz Grecji i związana z tym korekta spadkowa eurodolara. Sytuację złotego pogorszył skokowy wzrost deficytu obrotów bieżących i bardzo negatywna dla naszej waluty struktura październikowego salda handlowego. Te dane uzasadniają wzrost kursów walut.

Czy rajd Mikołaja w tym roku ominie złotego? Z technicznego punktu widzenia obawy takie uzasadnia przełamanie krótkoterminowej linii trendu spadkowego EUR/PLN przechodzącej przez 4,1450. Spadki kursu EUR/USD wzmacniają presję na złotego. W tym tygodniu złoty wciąż może tracić na wartości. Sytuacja może się poprawić dopiero pod koniec miesiąca.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W tym tygodniu złoty może jeszcze słabnąć