W USA rosnące koszty surowców mogą opóźnić budowę nowej fabryki producenta drobiu

  • Paweł Makosz
opublikowano: 19-05-2021, 15:09

Koszty surowców są obecnie tak wysokie, że trzeci co do wielkości producent kurczaków w USA rozważa odłożenie na półkę planów budowy nowego zakładu przetwórczego.

Fot. Capri23auto/Pixabay

Sanderson Farms jest jedną z pierwszych firm, która zasygnalizowała, że może wstrzymać plany ekspansji, ponieważ ceny od tarcicy po stal, poszybowały w górę, podnosząc koszty budowy nowych fabryk.

– Muszę otworzyć zakład w przyszłym tygodniu, ale to nie jest dobry czas na budowanie nowych fabryk – powiedział dyrektor generalny Joe Sanderson.

Firma, która planowała rozpocząć budowę nowego zakładu w pierwszej połowie 2021 roku, będzie "bardzo uważnie przyglądać się kosztom budowy, biorąc pod uwagę rynek surowców". W zeszłym tygodniu ceny tarcicy wzrosły do rekordowego poziomu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku stali.

Ożywienie gospodarcze spowodowało wzrost popytu na kurczaki. Jest on tak duży, że firma Sanderson nie jest w stanie przyjąć więcej zamówień, nie rozwijając działalności.

– Jesteśmy całkowicie wyprzedani, a ludzie dzwonią do nas, aby ich obsłużyć. My jednak nie możemy przyjąć więcej zleceń – powiedział Sanderson.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane