W USA szykują fuzję, po której powstanie firma z 5 bln USD aktywów

opublikowano: 21-11-2019, 12:40

Charles Schwab rozmawia z TD Ameritrade Holding o połączeniu, poinformowało CNBC powołując się na anonimowe źródła. Fox Business twierdzi, że pierwsza spółka przejmie drugą za 26 mld USD.

Oficjalne potwierdzenie może pojawić się już w czwartek, twierdzi informator stacji. W handlu przedsesyjnym akcje TD Ameritrade drożeją o 21 proc., a Charles Schwab tanieją o 2,3 proc.

fot. Bloomberg

Wynikiem połączenia obu domów maklerskich byłoby powstanie firmy mającej 5 bln USD aktywów. Oznaczałoby także konsolidację w branży, w której toczy się wojna cenowa.

Charles Schwab ogłosił w ubiegłym miesiącu zamiar całkowitej eliminacji opłat za obsługę handlu amerykańskimi akcjami, ETF i opcjami. Wywołało to wówczas odwrót od akcji innych brokerów. Wartość TD Ameritrade spadła od tego czasu o 11 proc. do 22 mld USD. Wartość Charles Schwab wzrosła natomiast o 7 proc. do 57 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane