W Wielkiej Brytanii może zabraknąć piwa przez brak CO2

opublikowano: 20-06-2018, 11:12
aktualizacja: 20-06-2018, 11:13

Jedna z dwóch brytyjskich fabryk produkujących dwutlenek węgla została zamknięta z powodu remontu. Wywołało to obawy ograniczenia podaży piwa i napojów gazowanych.

Sezon piknikowy i piłkarski mundial zwiększyły popyt na piwo i napoje gazowane. Tymczasem rosną obawy o dostępność dwutlenku węgla, stosowanego także w procesie pakowania przez producentów świeżego mięsa i sałatek. Sytuację pogarsza to, że oprócz jednego z dwóch dostawców CO2 w Wielkiej Brytanii co najmniej pięciu innych z północnej Europy także wstrzymało produkcję z powodu przerwy remontowej. Gasworld, który jako pierwszy poinformował o problemie donosi, że producenci napojów gazowanych są „zdesperowani” w obliczu największego kryzysu dostaw dwutlenku węgla od dekad.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Brytyjskie Stowarzyszenie Piwa i Pubów poinformowało, że brak dwutlenku węgla już powoduje wstrzymywanie produkcji piwa w niektórych miejscach. Nawet 82 proc. piwa konsumowanego i produkowanego w Wielkiej Brytanii wymaga nagazowania dwutlenkiem węgla, wyjaśniła Brigid Simmonds, szefowa Brytyjskiego Stowarzyszenia Piwa i Pubów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / W Wielkiej Brytanii może zabraknąć piwa przez brak CO2