Wall Street wraca do spadków

opublikowano: 27-03-2018, 22:07

Po poniedziałkowym silnym odreagowaniu, kiedy to indeksy na amerykańskich giełdach zyskały grubo po ponad 2 proc., najwięcej od 2016 r. wtorkowa sesja stała już pod znakiem wyraźnego tonowania nastrojów i postępującego z godziny na godzinę pesymizmu.

Część inwestorów wykorzystała wcześniejszą aprecjację do realizacji krótkoterminowych zysków, co w przypadku indeksów S&P500 i Nasdaq w pierwszej części sesji widoczne było poprzez ich falowanie i schodzenie poniżej poziomów zamknięcia z poprzedniego dnia. Lepiej prezentował się wskaźnik największych spółek, choć i on stopniowo tracił impet, by w ostatniej fazie sesji też zejść zdecydowanie pod kreskę.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Ostatecznie na finiszu sesji indeks Dow Jones IA zniżkował o 1,43 proc. Wskaźnik S&P500 spadał o 1,73 proc. a technologiczny Nasdaq oddawał 2,93 proc. ze swojej wartości.

Spośród danych makro jakie dotarły na parkiet wymienić należy lepszy od oczekiwanego wzrost indeksu cen nieruchomości dla 20 największych aglomeracji, który w styczniu rósł o 6,4 proc. w skali roku. 

Z kolei rozczarowały odczyty dotyczące zaufania konsumentów (Conference Board) i indeksu Fed z Richmond. W obu przypadkach doszło do spadku ich wartości.

Kolejny raz zarówno na rynku technologicznym, jak i w szerszym ujęciu ważyła przecena walorów Facebooka, które traciły niemal 5 proc. 

Ponad 8 proc. zniżkowała wycena papierów Tesla. To efekt informacji, że Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wszczęła dochodzenie ws. tragicznego wypadku i pożaru pojazdu w pobliżu Mountain View w Kalifornii w zeszłym tygodniu. 

Z kolei, do sięgającej ponad 12 proc. przeceny akcji Twittera przyczyniła się informacja o skróceniu pozycji na tych walorach przez Citron Research.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street wraca do spadków