Walne KGHM zdecydowało o pozostawieniu w spółce zysku za 2018 r.

  • PAP
opublikowano: 07-06-2019, 12:48

Ponad 2 mld 25 mln zł osiągniętego w 2018 r przez KGHM Polska Miedź zysku pozostanie w spółce, zdecydowało w piątek w Lubinie Zwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź.

O przekazaniu całości zysku z ubiegłego roku na kapitał zapasowy spółki wnioskował zarząd KGHM Polska Miedź.

W uzasadnieniu uchwały w tej sprawie podkreślono, że rekomendacja zarządu jest wynikiem analizy aktualnych możliwości miedziowej spółki, w kontekście wdrażania programu inwestycyjnego zdefiniowanego w strategii KGHM na lata 2019-2023.

„Ocena Zarządu KGHM Polska Miedź jest zgodna z obowiązująca Polityką Dywidendową KGHM Polska Miedź S.A. zakładającą zachowanie równowagi pomiędzy poziomem wypłacanej dywidendy, a możliwościami efektywnego inwestowania Spółki w warunkach aktualnego poziomu zadłużenia Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.” - napisano w uzasadnieniu uchwały.

KGHM, kierowany przez Marcina Chludzińskiego, nie wypłaci dywidendy za 2018 r. Dywidendy nie było też za 2017 r. Wcześniej dzielił się zyskiem z akcjonariuszami przez 13 lat z rzędu.
Zobacz więcej

Powtórka

KGHM, kierowany przez Marcina Chludzińskiego, nie wypłaci dywidendy za 2018 r. Dywidendy nie było też za 2017 r. Wcześniej dzielił się zyskiem z akcjonariuszami przez 13 lat z rzędu. Fot. Marek Wiśniewski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy