Warren Buffett wydał rekordowo dużo na akcje własnej spółki

opublikowano: 10-08-2020, 06:54

Warren Buffett zainwestował w drugim kwartale rekordowe 5,1 mld USD w akcje Berkshire Hathaway.

Na początku maja Buffett mówił, że Berkshire trzyma dużo gotówki aby być przygotowane na każdy kierunek rynku w związku z trwającą pandemią. Szukając niedowartościowanych aktywów doszedł widać do wniosku, że można za takie uznać akcje jego własnego wehikułu inwestycyjnego. Na rynku nie wywołuje to zdziwienia.

Warren Buffett, fot. Bloomberg
Warren Buffett, fot. Bloomberg
None
None

- Ponieważ nie wiemy, jak długo to potrwa i jak trwale wpłynie to na zachowania ludzi,  uważamy, że akcje Berkshire Hathaway to naprawdę dobra pozycja do przetrwania – powiedział Bill Smead, szef inwestycji w Smead Capital Management, który w zarządzanym portfelu 1,5 mld USD aktywów także ma akcje flagowej spółki Buffetta.
Jim Shanahan, analityk firmy Edward Jones szacuje, że w lipcu Berkshire Hathaway nadal kupowało własne akcje i wydało na nie ok. 2,4 mld USD.

Oprócz buybacku spółka Buffetta kupowała w ostatnich tygodniach także akcje m.in. Bank of America, a także aktywa związane z rynkiem gazu ziemnego. Paul Lountzis, nadzorujący inwestycje w  Lountzis Asset Management podkreśla jednak, że słynny inwestor wciąż nie opuścił swojej „strefy komfortu” i nadal stara się być bardzo ostrożny i konserwatywny.

- Nasze biznesy są przygotowane na zmniejszony przepływ gotówki wynikający z malejących przychodów i słabnącej aktywności gospodarczej będących rezultatem Covid-19 – głosi raport opublikowany przez Berkshire Hathaway w sobotę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane