Watykan: 15-18 tysięcy osób na godz. składa hołd papieżowi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-04-2005, 18:50

15-18 tysięcy osób na godzinę składa hołd Janowi Pawłowi II, przechodząc przed papieskim katafalkiem ustawionym w bazylice św. Piotra w Rzymie - podały we wtorek służby porządkowe.

15-18 tysięcy osób na godzinę składa hołd Janowi Pawłowi II, przechodząc przed papieskim katafalkiem ustawionym w bazylice św. Piotra w Rzymie - podały we wtorek służby porządkowe.

    Według Reutera, wokół bazyliki i Placu św. Piotra zgromadziło się ok. 400 tys. osób, które chcą po raz ostatni pokłonić się przed papieżem; co najmniej kilkaset tysięcy następnych spodziewanych jest w środę i czwartek.

    We wtorek pielgrzymi stali w wielogodzinnej kolejce, by wejść do bazyliki. Czekając, śpiewali i modlili się, chroniąc się przed słońcem pod parasolami. Do bazyliki idą wzdłuż metalowych barierek, którymi zastawiony jest cały plac.

    Niektórzy, już po wyjściu, mieli żal do służb porządkowych, że nakazują takie szybkie przechodzenie przed katafalkiem ze zwłokami Jana Pawła II. "Mówią tylko: przechodzić, przechodzić, przechodzić! - skarżyła się agencji Associated Press Federica Marinucci. - Nie było czasu na modlitwę".

    W nocy z wtorku na środę bazylika św. Piotra będzie zamknięta od godziny 3 do 5 nad ranem. Hołd papieżowi będzie można oddawać do późnych godzin w nocy z czwartku na piątek.

    Pogrzeb Jana Pawła II wyznaczono na piątek. Władze Rzymu spodziewają się, że przyjedzie nań około dwóch milionów pielgrzymów. Włoskie media podają, że żałobników może być nawet pięć milionów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Watykan: 15-18 tysięcy osób na godz. składa hołd papieżowi