Wenezuela twierdzi, że ma 3 mld USD ze sprzedaży kryptowaluty

opublikowano: 02-03-2018, 08:13
aktualizacja: 02-03-2018, 08:16

Rząd Wenezueli ogłosił, że inwestorzy ze 127 krajów kupili przez tydzień jej kryptowalutę petro za łącznie ok. 3 mld USD, donosi serwis bitcoin.com.

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro powiedział, że większość płatności dokonano w dolarach (40,8 proc.), a następnie bitcoinach (33,8 proc.) i etherach (18,4 proc.).
Petro, kryptowalutę opartą na wenezuelskiej ropie, miało kupić ponad 83,7 tys. ludzi i 3,5 tys. firm za 127 krajów. Początkowo władze Wenezueli podawały, że kupnem petro zainteresowana była także Polska, ale po zaprzeczeniu tej informacji przez Ministerstwo Finansów w Warszawie nie wymienia jej wśród krajów, które zainwestowały w kryptowalutę. 

Nicolas Maduro
Zobacz więcej

Nicolas Maduro fot. Bloomberg

Przedsprzedaż petro ruszyła 20 lutego. Prezydent Maduro ogłosił, że pierwszego dnia sprzedano je za łączenie 735 mln USD. Przedsprzedaż ma trwać 30 dni. Po niej, przez 15 dni, będzie trwała właściwa sprzedaż, wyjaśnił minister nauki Hugbel Roa.

- Po 45 dniach, które zajmą oba etapy, zaczniemy z pełną mocą konsolidować cały system wymiany petro – zapowiedział. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bitcoin.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu