Wicepremier Włoch byłby dumny gdyby Unicredit chciał przejąć Commerzbank

opublikowano: 17-05-2019, 13:31

Matteo Salvini, wicepremier Włoch i lider Ligi Północnej powiedział, że cieszyłby się gdyby Unicredit złożył ofertę przejęcia Commerzbanku, pisze Reuters.

- Jako Włoch byłbym naprawdę dumny, że włoski bank jest zdolny konkurować na poziomie kontynentalnym… ale biorąc pod uwagę czułość tej kwestii nie będę wyrażał swoich życzeń ani prognoz – cytuje Salviniego Reuters.

Matteo Salvini
Zobacz więcej

Matteo Salvini fot. Bloomberg

Agencja pisała w tym tygodniu, że największy włoski bank szykuje się do ewentualnej oferty przejęcia drugiego banku Niemiec. Unicredit miał zatrudnić bankierów inwestycyjnych oraz byłego wysokiej rangi niemieckiego polityka.

O możliwości przejęcia Commerzbanku przez zagraniczny bank mówi się od zakończenia fiaskiem rozmów o połączeniu go z Deutsche Bankiem. Wśród potencjalnych kandydatów, oprócz Unicredit, wymienia się także ING.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy