Czytasz dzięki

Większość inwestorów nie wierzy w dno S&P500

opublikowano: 21-02-2018, 08:14
aktualizacja: 21-02-2018, 08:17

Z badania ponad 500 instytucjonalnych inwestorów wynika, że większość uważa iż pomimo niedawnej przeceny nie widzieliśmy jeszcze w tym roku dna S&P500.

57 proc. inwestorów badanych przez Strategas Research Partners uważa, że tegoroczne minimum S&P500 z 9 lutego wynoszące 2533 pkt. to nie była najniższa wartość indeksu, jaką zobaczymy w tym roku. Pozostali są przekonani, że rynek zanotował wówczas tegoroczne dno.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Badanie wskazuje na rosnący poziom wątpliwości wśród profesjonalnych inwestorów pomimo tego, że S&P500 odrobił już około połowę strat poniesionych podczas niedawnej przeceny. To o tyle uzasadnione, że wskazywany wówczas główny powód spadków kursów, rosnące rentowności obligacji USA, wciąż nie zniknął. Stratedzy Bank of America i Morgan Stanley w ostatnim czasie ostrzegali, aby nie oczekiwać iż największe zawirowania w tym roku na rynku akcji są już za nami.

Niektórzy analitycy wskazują na dane historyczne, z których wynika, że w przypadku każdej z dwóch poprzednich korekt w latach 2015-2016 indeks S&P500 w ciągu kilku tygodniu po przecenie powracał w okolice minimum zanim w końcu udało mu się odrobić straty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane