Wizz Air na wiosnę wprowadzi opłaty za odprawę na lotnisku

DI, PAP
opublikowano: 13-01-2010, 11:41

Z początkiem kwietnia linia lotnicza Wizz Air rozpocznie pobieranie opłat za odprawę na lotnisku. Przewoźnik proponuje natomiast pasażerom darmową odprawę przez internet - podała spółka w środowym komunikacie.

W przypadku zapłaty za odprawę na lotnisku w momencie rezerwacji biletu za pomocą strony internetowej jej koszt będzie wynosił 23 zł (5 euro), w przypadku dokonania płatności na lotnisku w dniu lotu 46 zł (10 euro).

None
None

Darmowa odprawa przez internet jest już dostępna na wszystkich lotniskach w Polsce, z których Wizz Air oferuje loty. To Katowice, Warszawa, Gdańsk, Poznań oraz Wrocław. Obejmie to również Łódź, gdy ruszą loty z tego lotniska.

Internetowej odprawy można dokonać od siedmiu dni do trzech godzin przed planowaną godziną odlotu. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej przewoźnika.

Wizz Air należy do wiodących linii lotniczych w Polsce. Z jej usług na polskich trasach skorzystało w ubiegłym roku 3,6 mln pasażerów. Ogółem przewoźnik przewiózł w Europie 7,8 mln pasażerów, o jedną trzecią więcej niż rok wcześniej. Linia ma obecnie 27 samolotów airbus A320, z czego 11 w polskich bazach.

W marcu 2010 r. przewoźnik uruchomi bazę operacyjną we Wrocławiu; będzie to piąta baza Wizz Air w Polsce. Flota samolotów powiększy się o trzy nowe maszyny, które będą obsługiwać loty z Katowic, Warszawy i Wrocławia. Przewoźnik uruchomi 22 nowe trasy oraz rozpocznie operacje z Łodzi.

Wizz Air zakłada, że w 2010 r. przewiezie 4,7 mln osób na trasach z i do Polski, o 30 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane