Czytasz dzięki

Właściciel Biedronki zwiększył zysk o 11 proc.

opublikowano: 29-10-2020, 10:55

Jeronimo Martins miał w trzecim kwartale 115 mln EUR zysku, informuje Reuters.

Portugalski właściciel Biedronki zwiększył sprzedaż w trzecim kwartale o 2,7 proc. do 4,9 mld EUR. To głównie zasługa polskiej sieci dyskontów, która zwiększyła przychody o 6,4 proc., wobec zmniejszenia ich o 1,2 proc. przez działającą w Portugalii sieć supermarketów Pingo Doce.

ZAPRACOWANETYSIĄCE:
ZAPRACOWANETYSIĄCE:
Biedronka jest jednym z największych pracodawców w Polsce — w jejcentrach dystrybucyjnych i ponad 3 tys. sklepów pracuje blisko 70 tys. osób. Dotej pory w sklepach w godzinach nocnych pracowali nieliczni, zajmujący sięsprzątaniem i zatowarowaniem. Przed świętami to się jednak zmieni, co niepodoba się związkom zawodowym.
Forum

Jeronimo Martins poinformowało, że jego EBITDA wzrosła o 3,3 proc. do 395 mln EUR. Marża EBITDA spadła do 7,3 proc. wobec 7,7 proc. rok wcześniej, ale w przypadku Biedronki utrzymała się na poziomie 9,6 proc.

Portugalska spółka zainwestowała w okresie dziewięciu miesięcy roku 258 mln EUR, z czego 55 proc. w Polsce. Rok wcześniej inwestycje wynosiły 405 mln EUR w tym samym okresie, pisze Reuters. Jeronimo Martins deklaruje, że obecnie szacuje capex w całym roku na 450 mln EUR.

Rada nadzorcza Jeronimo Martins zaproponuje na nadzwyczajnym posiedzeniu 26 listopada wypłatę akcjonariuszom dodatkowej dywidendy wysokości 86,7 mln EUR, czyli 0,138 EUR na akcję, informuje Reuters. Władze portugalskiej spółki podkreślają, że trudno obecnie przewidzieć warunki rynkowe, ale zapewniają iż jej sytuacja jest stabilna.

- Mamy solidną sytuację finansową, kończąc wrzesień z mocną pozycją w gotówce netto – informuje Jeronimo Martins.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane