Wlk. Brytania: ceny domów nadal spadają

opublikowano: 29-03-2018, 08:51
aktualizacja: 29-03-2018, 08:52

W marcu, drugi miesiąc z rzędu spadały ceny domów na Wyspach Brytyjskich, podkreślając słabość nastrojów wśród konsumentów i presję na dochody.

Dynamika spadku nieco jednak wyhamowała. W marcu 2018 r. wskaźnik cen obniżył się bowiem o 0,2 proc po spadku o 0,4 proc miesiąc wcześniej, wynika z danych Nationwide Building Society.  

Zobacz więcej

Wlk. Brytania, domy

Bloomberg

Spowolniło też roczne tempo wzrostu do 2,1 procent z 2,2 proc. poprzednio, co jest wartością znacznie poniżej poziomu z ostatnich lat. Średnia cena domu ukształtowała się na poziomie 211 625 funtów (298 200 USD).

Wedłlug Nationwide, Londyn pozostaje najsłabszym rynkiem, a ceny w marcu spadły o 1 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. 

Podczas gdy słabość w budownictwie mieszkaniowym pozostaje w sprzeczności z silnym rynkiem pracy w Wielkiej Brytanii i ostatnim wzrostem płac, "zaufanie konsumentów pozostaje ograniczone, ze względu na trwającą presję na finanse gospodarstw domowych" – ocenia Robert Gardner, główny ekonomista Nationwide.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu