Włoscy właściciele firmy „Steve Jobs” wygrali z Apple

opublikowano: 29-12-2017, 13:37
aktualizacja: 29-12-2017, 13:38

Vincenzo i Giacomo Barbato, właściciele włoskiej firmy odzieżowej “Steve Jobs” wygrali spór prawny z Apple o znak towarowy, donosi The Telegraph.

Bracia Barbato zarejestrowali nazwę “Steve Jobs” w 2012 roku. Biznesmeni z Neapolu byli zdziwieni, że Apple nie zastrzegło imienia i nazwiska swojego założyciela, który zmarł w 2011 roku. Apple procesowało się z nimi przez wiele lat. Powodem sporu było logo włoskiej firmy, w którym słowa Steve Jobs oddzielone były dużą literą „J” ze śladem „ugryzienia”. Apple przekonywało, że takie nawiązanie do „ugryzionego jabłka” w jego logo, narusza jego prawa.

Zobacz więcej

youtube.com

- Litera „J” wydaje się „ugryziona”, ale nie jest, bo litery, jak zdecydowali sędziowie rozstrzygający sprawę, nie można ugryźć – tłumaczyli werdykt europejskiego nadzoru bracia Barbato.

Strona ich firmy na Facebooku informuje, że zajmie się produkcją jeansów, T-shirtów i toreb. Bracia Barbato, którzy zarejestrowali nazwę „Steve Jobs” nie tylko w Europie sygnalizują, że ich kolejnym krokiem może być wejście w elektrownikę, w tym w smartfony o nazwie „Steve Jobs”, korzystające z systemu operacyjnego Android.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu