Włosi przenoszą swoją produkcję do strefy ekonomicznej w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-10-2005, 17:34

Przeniesienie swojej produkcji ekranów audiowizualnych z Włoch do Polski zapowiedział w czwartek w Legnicy inwestor, który otrzymał tego dnia zezwolenie na rozpoczęcie działalności w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE).

Przeniesienie swojej produkcji ekranów audiowizualnych z Włoch do Polski zapowiedział w czwartek w Legnicy inwestor, który otrzymał tego dnia zezwolenie na rozpoczęcie działalności w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE).

    Spółka Adeo Screen z kapitałem włoskim zakupiła ok. 2,5 hektara w podstrefie w Złotoryi i wybuduje tam kosztem 11 mln zł zakład, w którym produkowane będą ekrany. To drugi podmiot, który postawi zakład w podstrefie w Złotoryi.

    "Liczymy, że za tymi firmami pojawią się kolejne. To ogromna szansa dla miasta, w którym bezrobocie sięga 29 procent. Dlatego , aby zachęcić inwestorów do lokalizacji zakładu w naszej okolicy przyjęliśmy na siebie obowiązki stworzenia infrastruktury, w tym dojazdów do ich działek" - powiedział burmistrz Złotoryi, Ireneusz Żurawski.

    Jak powiedział prezes LSSE Ryszard Gibuła, jest to 55 inwestor w tej strefie. Łączne nakłady inwestycyjne sięgnęły w niej już 2,6 mld zł, a zatrudnienie wynosi 7 tys. osób.

    Dotąd w zakładzie we Włoszech wytwarzano ok. 10 tys. ekranów rocznie.

    "Zamierzamy tę produkcję przenieść do nowego zakładu w Polsce. Ma tu powstawać ok. 30 tys. ekranów w ciągu roku oraz około tysiąc ekranów o bardzo dużych rozmiarach przeznaczonych m.in. do multikin i teatrów" - powiedział podczas konferencji prasowej w Legnicy prezes Adeo Group (macierzystej spółki Adeo Screen) Paolo Gadotti.

    Jak zaznaczył, włoska firma jest niewielka, ale ma znaczny, bo 30-proc., udział we włoskim rynku. Adeo Group istnieje od 1989 roku. Od 12 lat zajmuje się produkcją ekranów audiowizualnych. "Produkcja ze Złotoryi będzie skierowana do naszych klientów w całej Europie. Chcemy także zdobywać rynki w Rosji i USA" zapowiedział Gadotti.

    Wyjaśnił, że Polska została wybrana na miejsce inwestycji, ponieważ to "kraj który szybko się rozwija i stanowi potężny rynek zbytu". "To także strategiczne miejsce w Europie, dlatego zamierzamy stąd obsługiwać naszych klientów na tym kontynencie" - uzasadnił prezes Adeo Group.

    Legnicka strefa istnieje od 1997 roku i obejmuje zasięgiem obszar o powierzchni 416 hektarów. Ma charakter rozproszony, posiada podstrefy w obszarach w Legnicy, Polkowicach, Krzywej, Lubinie, Legnickim Polu, a także Środzie Śląskiej i właśnie w Złotoryi. Podstrefa w Złotoryi ma powierzchnię 28 ha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane