Czytasz dzięki

Włoski Enel otwiera bank cyfrowy

opublikowano: 09-10-2020, 15:06

Największy europejski koncern użyteczności publicznej zdecydował się jako pierwszy w branży uruchomić cyfrowe usługi bankowe, donosi Reuters.

Jeszcze w tym miesiącu Enel umożliwi ok. 30 mln swoich klientów we Włoszech korzystanie z aplikacji oferującej szereg usług bankowych, od prowadzenia zwykłego rachunku, do zarządzania majątkiem i ubezpieczeń. Docelowo ma być ona dostępna dla ponad 70 mln klientów koncernu na świecie.

- Naszym celem jest zmierzenie się z konkurencją z sektora płatności elektronicznych i rywalizacja także w obszarze usług finansowych – powiedział Reutersowi Francesco Venturini, szef Enel X, działu koncernu zajmującego się rozwiązaniami cyfrowymi. – Nie jesteśmy fintechem, jesteśmy BigTechem – dodał. 

Reuters przypomina, że Enel zainwestował w cyfryzację swoich aktywów  4,5 mld EUR w latach 2017-2019. W ubiegłym roku jako pierwszy duży koncern użyteczności publicznej z Europy umieścił wszystkie swoje dane w chmurze obliczeniowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane